• 16:18  Diyanet'ten Naklen Kuran Kursu Öğreticisi Alım İlanı
  • 16:11  Cumhurbaşkanı, Diyanet'i daha etkin çalışmadıkları için eleştirdi
  • 00:58  Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Emekliye Ayrıldı !
  • 16:04  Bu Ne Güzel Bir Program !

Adalet Bakanlığı Alımını Bekleyenler Bu Habere Dikkat!

Adalet Bakanlığı 2017'de katip, hakim ve savcı ile adliye personeli alımı yapılacağını açıklamıştı. Adalet Bakanlığı alımını bekleyenlerin hangi şartları karşılamaları gerekiyor? Zabıt katipliği için başvuru şartları neler?

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI *Türk vatandaşı olmak, *Merkezi sınavın (KPSS-2016) yapıldığı 2016 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 ve sonrası doğumlu olanlar), *Merkezi sınavda (KPSS-2016'da lisans mezunları için KPSSP-3, önlisans mezunları için KPSSP-93, ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden) en az 70 puan almış olmak, *Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, *Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, *Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak, *Kamu haklarından mahrum bulunmamak, *Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, *En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak, *Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak şartlarını taşımaları gerekmektedir.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ UZAKTAN EĞİTİM ADALET BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

ADALET BAKANLIĞI ONAYLI BİLGİSAYAR SERTİFİKASI ŞARTINI KARŞILIYOR MUSUNUZ? Adalet Bakanlığı alımlarına başvuran adayların en çok sıkıntı yaşadığı konulardan biri olan Bilgisayar eğitimini belgelendirmek ve sertifikalandırmak hususuna açıklık getirmek istiyoruz. Çünkü bu şartı karşılamıyorsanız alımları beklemenize gerek yok, alınmazsınız. Yukarıda yazıldığı gibi Bilgisayar eğitimi aldığını belgelendiremeyenler Adalet Bakanlığı Onaylı Sertifika Programlarına başvuru yaparak bu şartı kısa sürede karşılamaya başlayabilirler. ADALET BAKANLIĞI ONAYLI BİLGİSAYAR SERTİFİKASINI NERELERDEN ALABİLİRİM? Adalet Bakanlığı Onaylı Bilgisayar Sertifikası'nı Üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinden ve çeşitli onaylı kurslardan alabilirsiniz ancak Adalet Bakanlığı Onaylı olması gerekmektedir.

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ UZAKTAN EĞİTİM ADALET BAKANLIĞI ONAYLI SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN